На прохання наших читачів цією статтею відповідаємо на питання «у чому різниця між стяжкою і наливною підлогою (в значенні самовирівнюючої суміші)?» і як їх відрізнити на практиці одну від іншої.

Застосування

Мета застосування і бетонної стяжки, самовирівнюючоїся наливної підлоги – вирівняти поверхню основи і надати підлозі ідеальну горизонтальну поверхню в разі наявності нерівностей і ухилу основи. Не дивлячись на те, що мета застосування цих сумішей схожа, є істотна відмінність у призначенні. Бетонна стяжка призначена для грубого вирівнювання підлоги і може передбачати товстий шар матеріалу, який не обмежений у товщині і може досягати декількох десятків сантиметрів. Наливну підлогу, передбачає шар товщиною не більше 15 сантиметрів. Часто, у разі великих ухилів і нерівностей основи і необхідності в особливих властивостях покриття, бетонна стяжка застосовується в комбінації з наливною самовирівнюючоюся підлогою.

Різниця у складі

У розчину бетонної стяжки і самовирівнюючоїся наливної підлоги є істотне розходження в складі. Суміш бетонної стяжки в складі не має модифікаторів – тільки пісок і цемент, а самовирівнюючася  наливна підлога — це модифікована добавками суміш цементу і піску. Компоненти суміші наливної підлоги надають йому особливі властивості, такі як: міцність, в’язкість, швидке вологоіиділення (висихання) і т. д. Разом з тим, вони роблять суміш значно дорожче бетонної стяжки.

Як розрізнити суміші?

Різниця видна неозброєним оком на етапі підготовки розчину. Консистенція розчину бетонної стяжки в’язка, добре тримає форму, а розчин самовирівнюється наливної підлоги розтікається по поверхні, на яку він нанесений.

Як заощадити на наливній підлозі?

Для укладання модульної підлоги з ПВХ підходить будь-яка рівна стабільна поверхня. Підлога з полівінілхлориду володіє в надлишку усіма можливими властивостями наливної підлоги і своїми специфічними, такими як:

  • довговічність;
  • міцність;
  • опір ударним і статичних навантажень;
  • пластичність;
  • низьке вологопоглинання;
  • стійкість до перепадів температур;
  • та багато інших (див. розділ «Вигоди і переваги»).

 

Тому в багатьох випадках від наливної підлоги можна відмовитися, вирівнявши основу бетонною стяжкою, що значно здешевить кошторис по організації статі.